Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Katowicach został otwarty 1 marca 2011 roku przy Fundacji Viribus Unitis. Punkt powstał w celu promocji i propagowania wiedzy na temat środków dostępnych w ramach Funduszy Europejskich. Konsultanci Punktu Informacyjnego udzielają nieodpłatnie odpowiedzi na wstępne zapytania dotyczące Funduszy Europejskich, w szczególności oferują:

• informację o podstawowych warunkach, kryteriach i procedurach dofinansowania projektu
  • dane kontaktowe do instytucji, które zajmują się priorytetem lub działaniem wynikającym z diagnozy (opracowują szczegółowe wytyczne, rozpatrują wnioski o dofinansowanie, udzielają dofinansowania)
  • informację o bezpłatnych szkoleniach, studiach i innych projektach dofinansowanych przez UE
  • informację i wstępną pomocy przy rozliczaniu projektów finansowanych z Funduszy Europejskich (informowanie o przebiegu procesu rozliczania- etapy, obowiązujące procedury, wymagane dokumenty, terminy).

Punkt Informacyjny udostępnia nieodpłatnie publikacje dotyczące Funduszy Europejskich wydawane przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Urzędy Marszałkowskie lub inne instytucje publiczne zaangażowane we wdrażanie Funduszy Europejskich.

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich organizuje otwarte spotkania informacyjne dla beneficjentów oraz osób, które chcą skorzystać z Funduszy Europejskich.

Pytania do Punktu Informacyjnego można kierować telefonicznie, pisemnie, pocztą elektroniczną lub w formie konsultacji indywidualnej podczas osobistej wizyty w punkcie.

Kontakt:

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w województwie śląskim
ul. Kościuszki 6, 40-049 Katowice
e-mail: katarzyna.michalek@fundacja.katowice.pl

Informacje podane przez Punkt Informacyjny w zakresie krajowych Programów Operacyjnych nie stanowią oficjalnego stanowiska Instytucji Zarządzających poszczególnymi Programami Operacyjnymi i nie mogą stanowić podstawy do formułowania jakichkolwiek roszczeń, a także nie stanowią oferty w rozumieniu prawa polskiego. Punkt Informacyjny ani jego pracownicy nie odpowiadają za błędne interpretacje udzielonych informacji, ani za następstwa czynności podjętych na ich podstawie.

Projekt "System Informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007 - 2013" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna oraz ze środków budżetu państwa.